<span itemprop="name">پرسشنامه رایگان ویژگی های شغلی اولدهام و هاكمن</span>

ویژگی های شغلی:  مجموعه‌اي از خصايص هستند كه از ماهيت شغل نشأت مي‌گيرند و مبين تفاوت‌هاي بين انواع مشاغل هستند(حسن شاهی، 1392). به نظر رابينز (1380) مهمترين ویژگی های شغلی عبارتند از: تنوع مهارت، هويت وظيفه، اهميت وظيفه، استقلال كاري و بازخورد. تنوع در مهارت: شغلي كه انجام آن مستلزم كاربرد تعداد زيادي از مهارت‌ها و استعدادهاي شخصي باشد، همه‌ي توانايي‌ها و مهارت‌هاي فرد را به چالش مي‌كشد و افراد به احتمال قوي چنين مشاغلي را معنادار خواهند يافت.هويت وظيفه: هويت تكليف ناظر بر آن است كه آيا كاركنان در انجام فعاليت‌هاي خود بخش معناداري از كار را تا رسيدن به نتيجه‌ي نهايي انجام مي‌دهند و آيا نسبت به كل فرايند كار از درك و آگاهي كافي برخوردارند يا خير؟اهميت وظيفه: ميزان تأثير شغل فرد بر زندگي يا كار ساير افراد در همان سازمان و يا بيرون از سازمان مي‌باشد. استقلال كاري: ميزان آزادي، عدم وابستگي و اختيار فرد براي برنامه ريزي شغلي و انتخاب روش‌هاي مناسب جهت انجام كار اشاره دارد. بازخورد: درجه دريافت اطلاعات روشن و بي‌واسطه در مورد ميزان و چگونگي عملكرد شغلي فرد را بازخورد  شغلی مي‌نامند(حسن شاهی، 1392).

مشخصات

پرسشنامه ویژگی های شغلی: مقياس خودگزارشي زمينه يابي تشخيص شغل، توسط اولدهام و هاكمن (1976) ساخته شده و توسط شكركن و نعامي(1380) ترجمه شده است(به نقل از حسن شاهی، 1392). اين مقياس شامل 15 گويه و پنج ويژگي تنوع مهارت (3 ماده)، هويت وظيفه (3 ماده)، اهميت وظيفه (3 ماده)، استقلال (3 ماده) و بازخورد (3 ماده ) را مورد  اندازه گيري قرار مي دهد. این پرسشنامه توسط حسن شاهی(1392) اعتباریابی شده است.

تعداد صفحات:  10صفحه فایل WORD

تعداد گویه ها: 15گویه

تفکیک ابعاد: دارد
شیوه نمره گذاری: دارد

روایی در مطالعات مختلف داخلی و خارجی: دارد
پایایی در مطالعات مختلف داخلی و خارجی:  دارد

تعاریف نظری و عملیاتی: دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0