<span itemprop="name">پروتکل آموزش دلبستگی به مادران</span>

 آموزش دلبستگی به مادران: عبارت است از پیوند عاطفی عمیقی که با افراد خاص در زندگی خود برقرار می­کنیم، طوری­که باعث می­شود وقتی با آنها تعامل می­کنیم احساس نشاط و شعف کرده و به هنگام استرس از اینکه آنها را در کنار خود داریم، احساس آرامش کنیم (برگ، ترجمه سیدمحمدی، 1381).آموزش مادران مبتنی بر سبک­های دلبستگی، آموزش مبتنی بر دلبستگی ایمن است، شامل آموزش برنامه­ای 6 جلسه­ ای برگرفته از پژوهش­های مختلف در روش­های درمانی با استفاده از نظریه دلبستگی می­باشد(تمامی منابع در متن پروتکل معرفی شده است).

بر اساس آن، افراد شرکت کننده (مادران )، تحت آموزش موردنظر قرار می­گیرند. این آموزش بر این فرض استوار است که کودکان مضطرب دارای تاریخچه ­ای از نقص­ های دلبستگی ادراک شده یا واقعی هستند که به اعتماد بین آنها و والدین­شان، لطمه وارد کرده است. هدف اساسی در این روش بازسازی و برقراری اعتماد و رعایت انصاف بین اعضای خانواده است. این امر با اصلاح تجربیات دلبستگی محقق می­گردد که باعث تغییر در تعاملات روزمره­ ی اعضای خانواده و همچنین طرحواره­ ی کودکان درباره خود و دیگران می­گردد (دایموند، 2004).

مشخصات

 آموزش دلبستگی به مادران: آموزش مادران مبتنی بر سبک­های دلبستگی: یک گروه متشکل از 10 مادر و کودک که مادران طی 6 جلسه آموزش هفتگی (تقریباً  90دقيقه )، بر اساس برنامه آموزشی تهیه شده در این پژوهش بر مبنای سبک­های دلبستگی تحت آموزش قرار می­گیرند.این پروتکل در پژوهش قشقایی(1392) مورد استفاده قرار گرفته شده است.

تعداد صفحات:  34صفحه فایل WORD

معرفی ابزار: دارد
شیوه اجرا: دارد

تعاریف نظری و عملیاتی: دارد

تعداد جلسات به تفکیک: به تفصیل وجود دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0