<span itemprop="name">پرسشنامه انگیزه شغلی آمابیل</span>

انگیزه شغلی: مفهوم انگيزش به معناي عامل جهت دهنده و نيرو دهنده رفتار از سوي روانشناسان و محققان مختلف به گونه هاي متفاوت بررسي و توصيف شده است. برخي از محققان در سطح فرد و ويژگي هاي فردي (مدل هاي ارگانيسمي)، برخي در سطح محيط و عامل هاي محيطي (مدل هاي مکانيکي) و گروهي ديگر در سطح تعامل فرد و محيط (مدلهاي بافتي) به تحليل انگيزش پرداخته اند (البرزی،1386 ). اوضاع ، احوال وشرايطي است كه باعث انگيختن افراد از درون ، هدايت و ادامه رفتارهاي مرتبط با موقعيت هاي شغلي آنان مي شود(احمدی ، 1394).

انگیزه شغلی بيانگر فرايندهاي روانشناختي است كه باعث تحريك، هدايت و پيگيري اقدامات و فعاليت‌هاي داوطلبانه در جهت دستيابي به اهداف مورد نظر مي‌شوند. انگیزه عاملی است درونی که رفتار فرد را در جهت معینی هدایت می کند و راهنمای اوست برای گزینش کوششی از میان کوشش های ارادی وی. انگيزش يکي از ابزارهاي مهم در القاي کارکنان براي توليد نتيجه مؤثر و کارآمد و خلق محيط کاري مثبت و اجراي موفقيت‌آميز برنامه‌هاي پيش‌بيني شده است(هاشیم و همکاران، 2012). این سازه حالتی در افراد که آنان را به انجام رفتار وعمل خاصی متمایل می سازد، مديران براي حركت به سوي «اهداف سازماني يا عملياتي» و پيشبرد كارها انسان‌هايي را در امور مختلف به كار مي‌گيرند و همه‌ي آنها را براي وصول به اهداف مزبور بسيج مي‌كنند(حسینی نژاد، 1392).

مشخصات

پرسشنامه انگیزه شغلی: پرسشنامه انگیزه شغلی توسط آمابیل (2001) طراحی و اعتباریابی شده است، این پرسشنامه شامل 29 گویه بسته پاسخ بر اساس طیف پنج درجه ای لیکرت می باشد، این پرسشنامه توسط سالاری(1394) اعتباریابی شده است.

تعداد صفحات:  10صفحه فایل WORD

تعداد گویه ها: 29گویه

تفکیک ابعاد: ندارد
شیوه نمره گذاری: دارد

روایی در مطالعات مختلف داخلی : دارد
پایایی در مطالعات مختلف داخلی :  دارد

تعاریف نظری و عملیاتی: دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0