<span itemprop="name">پرسشنامه فعالیت های بازاریابی الآلک</span>

فعالیت های بازاریابی: يك مجموعه يكپارچه از گزينش ها است در رابطه با اينكه در بلند مدت ما چگونه ايجاد ارزش كنيم و آن را مغتنم بشماريم(برتون و همکاران، 2009). نقش بخش بازاريابي در تعداد زيادي از شرکت ها به اجراي ارتباطات بازاريابي محدود شده است. تحقيق و توسعه، محصول را اختراع مي کند و بازاريابي اطلاعات مرتبط با آن را به رسانه ها ارائه و تبليغات را انجام مي دهد. تعداد زيادي از مديران عامل، فکر مي کنند که بازاريابي فقط پس از اينکه محصول توليد گرديده و بايد فروخته شود، وارد ميدان مي شود.

اما نقش اصلي بازاريابي در شرکت آن است که محرک راهبرد شرکت و تقويت کننده قول هاي شرکت به مشتريان باشد. براي اجراي اين نقش، شرکت ها بايد از بازاريابي روش گرا به سمت بازاريابي کليت گرا حرکت کنند. به منظور پیاده کردن مفهوم اصیل بازاریابی شرکت بايد ديدگاه خود از نيازها و سبک زندگي مشتريان را گسترده نمايد. شرکت بايد نگاه به مشتري را فقط به عنوان يک مصرف کننده محصولات موجود خود متوقف نمايد و چشم انداز گسترده تري را براي خدمت به مشتريان ايجاد کند. امروزه در صنایع رقابتی شرکت ها بايد چگونگي تأثير کلية بخش ها را بر رضايت مشتريان ارزيابي نمايند و نیز بايد ديدگاه گسترده تري از صنعت شرکت خود، بازيگران و تکامل آن داشته باشد(امیدوار، 1393).

مشخصات

پرسشنامه فعالیت های بازاریابی: پرسشنامه فعالیت های بازاریابی توسط الآلک (2013) طراحی و اعتباریابی شده است، این پرسشنامه شامل 15 گویه بسته پاسخ بر اساس طیف پنج درجه ای لیکرت می باشد، پرسشنامه چهار بعد مشتری مداری، روابط متقابل، رابطه گرایی و ویژگی های ارائه کننده خدمات را مورد سنجش قرار می دهد، این پرسشنامه توسط امیدوار (1393) اعتباریابی شده است.

تعداد صفحات:  8 صفحه فایل WORD

تعداد گویه ها: 15گویه

تفکیک ابعاد: دارد
شیوه نمره گذاری: دارد

روایی در مطالعات مختلف داخلی : دارد
پایایی در مطالعات مختلف داخلی :  دارد

تعاریف نظری و عملیاتی: دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0