<span itemprop="name">پرسشنامه امنیت در مدیریت اطلاعات شخصی فورنل و کارونی</span>

امنیت در مدیریت اطلاعات شخصی: امنيت به معني آسودگي خاطر از نظر خطر و ريسك، ايمني فيزيكي، امنيت مالي و رازداري است. در استفاده از اینترنت، حریم خصوصی امری ضروری است که بر جنبه ­هایی مانند به دست آوردن، توزیع و یا استفاده غیر مجاز از اطلاعات شخصی تاثیر می­ گذارد (معصومی، 1393). مشکلاتی چون فقدان حریم خصوصی و نبود امنیت برای مصرف­ کنندگان آنلاین، از موانع اصلی برای توسعه تجارت الکترونیک است (فورنل و کارونی، 1999). ريسک­ هاي مرتبط با اطلاعات شخصی در ارتباط با نحوه محافظت از اطلاعات شخصی مشتريان، هم از نظر امنیت (دسترسی عوامل غیرمجاز به سرور فروشنده و خواندن و كپی برداري و يا تغییر اطلاعات مرتبط با مشتريان) و حفظ آنها و هم از نظر نحوه استفاده از اين اطلاعات، وجود دارد. اين اطلاعات شامل اطلاعات كارت اعتباري و ساير اطلاعات شخصی مانند نام، پست الکترونیکی، شماره تماس و آدرس پستی مشتريان است (نوری و همکاران، 1386).

امروزه اينترنت يک بستر اساسی كسب و كار را براي تجارت فراهم كرده، به­ طوري­که خريد از طريق اينترنت به سرعت رو به افزايش است. يکی از كاربردهاي موجود در فضاي مجازي، تجارت الکترونیک می باشد كه موجب تحولی شگرف در روابط كسب و كار و مشتريان شده و سهم عمده­اي از تعاملات تجاري را به خود اختصاص داده است. تجارت الکترونیک اشاره به معاملاتی دارد كه عمده فرآيندهاي آنها بدون نیاز به حضور فیزيکی طرفین آن و صرفا از طريق شبکه‌هاي ارتباطی الکترونیک انجام می­شود (تسیاکیس و استفانیدس، 2005).

مشخصات

پرسشنامه امنیت در مدیریت اطلاعات شخصی: پرسشنامه امنیت در مدیریت اطلاعات شخصی توسط فورنل و کارونی (1999) طراحی و اعتباریابی شده است، این پرسشنامه شامل 8 گویه بسته پاسخ بر اساس طیف پنج درجه ای لیکرت می باشد، پرسشنامه دو بعد امنیت استفاده از پرداخت الکترونیکی و امنیت اطلاعات از وب سایت الکترونیکی را مورد سنجش قرار می دهد، این پرسشنامه توسط معصومی(1393) اعتباریابی شده است.

تعداد صفحات:  8 صفحه فایل WORD

تعداد گویه ها: 8 گویه

تفکیک ابعاد: دارد
شیوه نمره گذاری: دارد

روایی در مطالعات مختلف داخلی : دارد
پایایی در مطالعات مختلف داخلی :  دارد

تعاریف نظری و عملیاتی: دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0