<span itemprop="name">پرسشنامه رایگان اعتماد عمومی صفاری نیا و شریف</span>

اعتماد عمومی (اجتماعی) : اعتماد در زبان فارسی مترادف با تکیه کردن، واگذاشتن کار به کسی، اطمینان، وثوق، باور و اعتقاد به کار گرفته می شود” (عمید، 1369). در فرهنگ لغت آکسفورد اعتماد به معنی اطمینان به بعضی از صفات یا ویژگی یک شخص و یا حتی درستی و حقانیت یک نظریه تعریف شده است. با وجود اینکه تاکنون اندیشمندان اجتماعی تعاریف مفهومی بسیاری از اعتماد مطرح کرده اند که دارای تفاوت های زیادی است و همگی آن ها در مورد تعریف این مفهوم وفاق ندارند.  اطمینان و وثوق نسبت به جامعه و نظام اجتماعی است و می‏تواند شامل اعتماد به خانواده، دولت، مسؤولین نظام سیاسی، مجلس و قوه قضائیه و… باشد. اعتماد اجتماعی در واقع سرمایه‏ ی اجتماعی است و ضمانت اجرای بسیاری از فعالیت‏ ها و مناسبات اجتماعی است.

از سویی دیگر جهانی شدن نیز باعث ایجاد بستر رقابت فزاینده بین سازمان های گوناگون در اعتماد سازی بین مشتریان شان شده است. با توجه به رویکردهای متفاوت، راهکارهای ارائه شده برای تقویت اعتماد عمومی نیز عموما متفاوت هستند، راهکارهایی مثل: افزایش کیفیت خدمات، افزایش پاسخ گویی، جواب گویی به انتظارات، ایجاد و ارتقای سرمایه اجتماعی و مشارکت. در حقیقت اعتماد یکی از جنبه های مهم روابط انسانی و زمینه ساز مشارکت و همکاری میان اعضای جامعه است. اعتماد مفهوم مبهمی است که از ابعاد مختلف به آن پرداخته شده و این امر تاحدودی به کثرت معنا، ابعاد و انواع مختلف آن انجامیده است(اخلاقی، 1394).

مشخصات

پرسشنامه اعتماد عمومی (اجتماعی): پرسشنامه اعتماد عمومی توسط صفاری نیا و شریف (1389) طراحی و اعتباریابی شده است، این پرسشنامه شامل 25 گویه بسته پاسخ بر اساس طیف پنج درجه ای لیکرت می باشد، پرسشنامه ابعاد رفتار مبتنی بر اعتماد، تمایلات همکاری جویانه، صراحت، صداقت و اطمینان را مورد سنجش قرار می دهد. این پرسشنامه توسط اخلاقی(1394) اعتباریابی شده است.

تعداد صفحات:  9صفحه فایل WORD

تعداد گویه ها: 25گویه

تفکیک ابعاد: دارد
شیوه نمره گذاری: دارد

روایی در مطالعات مختلف داخلی : دارد
پایایی در مطالعات مختلف داخلی :  دارد

تعاریف نظری و عملیاتی: دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0