<span itemprop="name">پرسشنامه خلاقیت سازمانی آمابیل</span>

پرسشنامه خلاقیت سازمانی: خلاقيت به وجود آوردن تلفيقي از انديشه‌ها و رهيافت هاي جديد افراد‌، می باشد. در واقع خلاقيت توانايي ديدن چيزها به صورت غير‌معمولي و ديدن مشكلاتي كه هيچ كس ديگر آنها را نمي‌بيند و سپس ارائه رهيافت هاي جديد و اثر‌بخش مي‌باشد (سالاری، 1394). خلاقیت ایجاد ترکیبی از راه­ حلها توسط افراد یا گروه­ ها در یک روش جدید تعریف می ­شود. در واقع خلاقیت شیوه­ هایي از تفکر است که باعث تولید ایده ­هاي جدید می­ شود(اولدهام و کمینگز، 2011).

در اين عرصه، اهميت خلاقیت به وضوح قابل مشاهده است زيرا اگر اين نيرو که در واقع منبع اصلي مولد انرژي در سازمان است با بي توجهي روبرو شده و يا سرکوب شود سازمان هر روز ضعيف­تر شده و چرخ­هاي آن يکي پس از ديگري از حرکت بازخواهد ايستاد بنابراين عامل کليدي و آنچه که هم اکنون در جهان در کانون توجه سازمان و جوامع بشري قراردارد اين منبع عظيم نيروي انساني است و مهارت مديران در شناسايي رفتار و شخصيت افراد و برخورد مناسب با آن که همان مهارت انساني و ارتباطي محسوب مي‎شود درايجاد فضاي مناسب ظهور خلاقيت وپرورش نيروهاي انساني خلاق، داراي اهميت بسيار زيادي مي باشد(فیست، 2013). خلاقیت توانایی شخص در ایجاد ایده ها، نظریه ها، بینش های اشیای جدید و بازسازی مجدد در علوم و سایر زمینه ها است که بوسیله متخصصان به عنوان پدیده ای ابتکاری و از لحاظ علمی، زیبایی شناسی و اجتماعی با ارزش قلمداد می­گردد(عاطفی، 1393).

مشخصات

پرسشنامه خلاقیت سازمانی: پرسشنامه خلاقیت سازمانی توسط آمابیل (2001) طراحی و اعتباریابی شده است، این پرسشنامه شامل 23 گویه بسته پاسخ بر اساس طیف پنج درجه ای لیکرت می باشد، پرسشنامه چهار بعد سیالی، انعطاف، ابتکار و بسط را مورد سنجش قرار می دهد، این پرسشنامه توسط سالاری(1394) اعتباریابی شده است.

تعداد صفحات:  9صفحه فایل WORD

تعداد گویه ها: 23گویه

تفکیک ابعاد: دارد
شیوه نمره گذاری: دارد

روایی در مطالعات مختلف داخلی : دارد
پایایی در مطالعات مختلف داخلی :  دارد

تعاریف نظری و عملیاتی: دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0