<span itemprop="name">پرسشنامه توانمندسازی زنان</span>

توانمندسازی زنان: واژه‌ی توانمندی در بافت‌های متفاوت و نهادهای مختلف به کار رفته است. مثلاً ادبیات مربوط به این واژه در عرصه‌های آموزش، مددکاری اجتماعی و روان شناسی، در سیاست های رادیکال دهه ی 1960 امریکا و گروه‌های توسعه‌گرای جوامع شمال و جنوب، همچنین در نهادهای فمینیستی رو به توسعه کاربرد داشته است. با توجه به کاربرد گسترده‌ی این واژه دریافت‌های متفاوتی از آن وجود دارد. توانمند‌سازی یعنی اینکه مردم باید به سطحی از توسعه‌ی فردی دست یابند که به آن‌ها امکان انتخاب بر اساس خواست‌های خود را بدهد. هم‌چنین توانمند سازی را اصطلاحی برای توصیف هموار کردن راه خود یا دیگران برای تلاش در جهت دست یابی به اهداف شخصی تعریف کرده‌اند. فرخی توانمندی را مراحل مختلفی که یک زن طی آن از نیازها و خواسته های درونی خود آگاه و انگیزه و جرأت دستیابی به هدف مورد نظر را در خود تقویت و به همراه آن توانایی و شایستگی لازم برای عملی ساختن آن را در خود ایجاد کند تعریف کرده است. بنابراین می‌توان توانمندی را به عنوان یک فرایند در نظر گرفت(کریمی، 1392).

مشخصات

پرسشنامه توانمندسازی زنان: پرسشنامه توانمندسازی زنان توسط گاپتا و سریواتاوا (2011) طراحی و اعتباریابی شده است، این پرسشنامه شامل 37 گویه بسته پاسخ بر اساس پنج درجه ای لیکرت می باشد، پرسشنامه ابعاد تصمیم گیری، دسترسی و کنترل بر دیگر منابع، تحرک، امنیت، آگاهی جنسیتی را مورد سنجش قرار می دهد، این پرسشنامه توسط کریمی(1392) اعتباریابی شده است.

تعداد صفحات:  10صفحه فایل WORD

تعداد گویه ها: 37گویه

تفکیک ابعاد: دارد
شیوه نمره گذاری: دارد

روایی در مطالعات مختلف داخلی : دارد
پایایی در مطالعات مختلف داخلی :  دارد

تعاریف نظری و عملیاتی: دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0