<span itemprop="name">پرسشنامه هرزه نگاری اینترنتی</span>

هرزه‌نگاری اینترنتی: كلمه هرزه‌نگاری از كلمات یونانی graphia porno اخذ شده كه به معنای « توصیف فعالیت روسپی‌ها» است و از لحاظ عرف عمومی به معنای مطالبی است كه از لحاظ جنسی آشكار هستند و به قصد تحریك جنسی ارائه می‌شوند . علی رغم تعریف فرهنگی- ادبی صحیح آن، هرزه‌نگاری به طور كلی با هر چیزی كه رفتار جنسی را نشان می‌دهد و علت هیجانات جنسی است، شناخته می‌شود.

هرزه‌نگاری اینترنتی به عنوان یک معضل مهم و مسأله بحث برانگیز مطرح است. متفکران و محققان علوم رفتاری با تحقیقات گسترده در این زمینه، به دنبال تأثیرات روحی و روانی و اجتماعی این پدیده هستند و خواستار وضع محدودیت‌های قانونی بیشتر در ارائه مطالب مستهجن می‌باشند. هرزه‌نگاری عامل ایجاد بیماری‌های جنسی و روانی زیادی همچون آزار کودکان و تجاوز به عنف است. علاوه بر این که اعتیاد به هرزه‌نگاری، موجب اختلال در روابط صحیح و صمیمی خانوادگی و زندگی زناشویی نیز هست. این که هرزه‌نگاری تأثیرات بسیار مضری بر مصرف‌کنندگان دارد، به یک مسأله بحث انگیز – نه تنها برای مردم عادی بلکه حتی برای دانشمندان علوم رفتاری- تبدیل شده است. دو کمسیون ملی – گزارش کمسیون ریاست جمهوری (آمریکا) درباره هرزه‌نگاری و اعمال مستهجن، و اصلاحیه اول قانون اساسی – اعلام کردند که یک قاضی یا هیأت داوری به نمایندگی از جامعه، باید مواردی از هرزه‌نگاری را تعیین کنند که: – به طور کلی خواهان یک علاقه شدید (وقیح، هولناک، بی‌شرمانه یا شهوانی) جنسی هستند(جلالی، 1391).

مشخصات

پرسشنامه هرزه نگاری اینترنتی: پرسشنامه هرزه نگاری اینترنتی توسط جلالی (1391) طراحی و اعتباریابی شده است، این پرسشنامه شامل 23 گویه بسته پاسخ بر اساس طیف پنج درجه ای لیکرت می باشد، این پرسشنامه توسط جلالی(1391) اعتباریابی شده است.

تعداد صفحات:  11صفحه فایل WORD

تعداد گویه ها: 23 گویه

تفکیک ابعاد: ندارد
شیوه نمره گذاری: دارد

روایی در مطالعات مختلف داخلی : دارد
پایایی در مطالعات مختلف داخلی :  دارد

تعاریف نظری و عملیاتی: دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0