<span itemprop="name">پرسشنامه نگرش به تقلب فعلی و همکاران</span>

نگرش به تقلب: نگرش به تقلب به داشتن دیدگاه خوب/ بد، خوشایند/ ناخوشایند، عاقلانه/ نابخردانه، مفید/ بی­فایده و سودبخش/ غیرسودبخش در رابطه با تقلب اشاره دارد (چودزیکا-چوپالا و همکاران، 2013).  یکی دیگر متغیرهای تأثیرگذار بر رفتار تقلب، باور به تقلب است. این که دانش­آموزان چه رفتارهایی را تقلب دانسته و تقلب را قابل قبول می­دانند، در اقدام آن­ها به تقلب تأثیر بسزایی دارد (آندرمن و وون، 2017).  شو و همکاران (2011) در پژوهش خود دریافتند افرادی که اغلب تقلب می­کنند، تقلب را به عنوان یک تخلف کمتر جدی در نظر می­گیرند. نتایج تحقیقات دیگر نشان می­دهد که اگرچه از نظر بسیاری از دانشجویان تقلب قبول نیست، اما با وجود داشتن این باور، هنوز مشارکت در رفتارهای تقلب علمی را گزارش کردند (داویس و همکاران، 1992).  در نهایت، باور دانش­آموزان درباره جدیت تقلب با رفتار خاص تقلب آنان متفاوت است، به عنوان مثال، رفتارهایی از قبیل استفاده از یادداشت­های دیگران را در مقایسه با دست­یابی به سؤالات امتحان قبل از جلسه امتحان کمتر جدی تلقی می­کنند (چودزیکا-چوپالا و همکاران، 2013).  

مشخصات

پرسشنامه نگرش به تقلب: پرسشنامه نگرش به تقلب توسط فعلی و همکاران (1393) طراحی و اعتباریابی شده است، این پرسشنامه شامل 11 گویه بسته پاسخ بر اساس طیف پنج درجه ای لیکرت می باشد، پرسشنامه توسط پژوهشگر در طول فرایند تحقیق اعتباریابی شده است.

تعداد صفحات:  8 صفحه فایل WORD

تعداد گویه ها: 11گویه

تفکیک ابعاد: ندارد
شیوه نمره گذاری: دارد

روایی در مطالعات مختلف داخلی : دارد
پایایی در مطالعات مختلف داخلی :  دارد

تعاریف نظری و عملیاتی: دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0