<span itemprop="name">پرسشنامه سرمایه فکری استوارت</span>

سرمایه ی فکری:  گالبرایس سرمایه فکری را به عنوان یک مجموعه کلی از توانایی ها، معلومات، فرهنگ، استراتژی، روند و شبکه های رابطه ای از یک سازمان که یک ارزش یا پیشرفت های رقابتی را ایجاد کرده اند و سازمان را در جهت دستیابی به اهدافش کمک می نماید، تعریف کرده اند بروکینگ، سرمایه فکری را به عنوان دارایی های بازاری، دارایی های بشر محور، دارایی فکری و دارایی های زیر ساختاری تعریف می کند و معتقد است هنگامی که این دارایی ها با سایر منابع تولیدی سازمان ترکیب شوند، منجر به خلق ارزش می شود. عمده مطالعات انجام شده در مورد سرمایه فکری نتیجه گرفته اند که سرمایه فکری متشکل از سه نوع سرمایه می باشد که شامل: سرمایه انسانی، سرمایه ساختاری و سرمایه رابطه ای است (قنبرزاده،1391: 42).

       سرمایه ی انسانی: سرمایه انسانی متشکل از تمام سرمایه تجارتی جا سازی شده در کارمندان و کارکنان سازمان می باشد و توسط سازمان به مالکیت نرسیده است و این سرمایه می تواند با  جا به جایی کارکنان از یک سازمان به سازمان دیگر جا به جا شود. سرمایه انسانی نشان دهنده موجودی دانش افراد یک سازمان است(قلیچ لی و مشبکی، 1385؛ کیم و همکاران، 2009). سرمایه ی ساختاری: سرمایه ساختاری به صورت جریان کاری، فرآیندهای عملیاتی، روش های خاص، طرح های توسعه تجارت، فرهنگ سازمانی و جو سازمانی تعریف شده است. سرمایه ی رابطه ای (مشتری): سرمایه مشتری همه روابطی را در بر می گیرد که در بین سازمان ها با هر فرد یا سازمان دیگری وجود دارد. این ارتباط شامل مشتریان، کارمندان، حمایت کننده های مالی، واسطه ها، سرمایه گذاران و دولت می باشد. (قلیچ لی و مشبکی، 1385: 130).

مشخصات

پرسشنامه سرمایه فکری بر پایه پرسش نامه استوارت (2001) طراحی شده است. این مقیاس از 35 گویه بسته پاسخ تشکیل شده است. هرکدام از گویه ها به صورت طیف لیکرت 5 درجه ای از کاملا مخالفم (1)، مخالفم (2)،  نظری ندارم (3)، موافقم (4)، و کاملا موافقم (5) تنظیم شده است.

تعداد صفحات:  8 صفحه فایل WORD

تعداد گویه ها: 35گویه

تفکیک ابعاد: دارد

شیوه نمره گذاری: دارد

روایی در مطالعات مختلف داخلی و خارجی: دارد
پایایی در مطالعات مختلف داخلی و خارجی:  دارد

تعاریف نظری و عملیاتی: دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0