مدیر خدمات رفاهی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درباره دلیل عدم ثبت و واریز وام دکتری توسط برخی شعب بانکی گفت: مشکل دریافت وام از بانک طی هفته آینده حل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، تعدادی از نمایندگان پویش اشتغال دکتری غیرپزشکی با ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویی و رستمیان مدیر خدمات رفاهی صندوق رفاه دانشجویان دیدار کردند.

رستمیان درباره ضرورت دریافت وام از بانک توسط کسانی که نزد بانک تشکیل پرونده داده، مدیر خدمات رفاهی صندوق رفاه دانشجویان توضیحاتی داد.

وی افزود: افرادی که قبلا از بانک وام دریافت کرده اند و تشکیل پرونده در بانک داده اند اعتبار وام دوران تحصیل آنها به بانک اختصاص داده شده است و دانشجویان جهت استفاده از وام به بانک اعلام شده مراجعه کنند.

مدیر خدمات رفاهی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، درباره دلیل عدم ثبت و واریز وام دکتری توسط برخی شعب بانک مذکور گفت: آمار دقیق متقاضیان بزودی جمع‌بندی و مشکل دریافت وام از بانک طی هفته آینده حل خواهد شد.

دوالفقار یزدانمهر نیز درباره احتساب دوره دکتری بعنوان سابقه کار گفت: ضرورت این موضوع مورد تأیید مسئولین وزارت علوم است و صندوق رفاه قصد دارد در این زمینه حمایت هایی داشته باشد. با توجه به اینکه مسئولین وزارت کار نیز قول مساعد در زمینه پیگیری سابقه کار دانشجویان دکتری داده اند در صورت امکان جلسه ای مابین وزارت کار و مسئولین رفاه برگزار خواهد شد تا این حمایت بنحو بهتری صورت گیرد.

وی درباره وام ضروری سه میلیون تومانی افزود: افرادی که تا کنون وام ضروری را دریافت نکرده اند در این ترم طبق تقویم تسهیلات که در سامانه رفاه درج شده است می‌توانند اقدام به ثبت درخواست کنند، خوشبختانه اعتبارات کافی برای پرداخت این وام به هر تعداد متقاضی وجود دارد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درباره درخواست افزایش تنفس بازپرداخت وام ها و نارضایتی دانشجویان دکتری از دریافت پیامک های هشدار برای بازپرداخت اقساط افزود: این پیامک ها جهت اطلاع رسانی است. با توجه به اینکه شروع بازپرداخت اقساط مقاطع قبلی /کارشناسی و ارشد/ پس از اتمام سنوات مجاز دکتری است لذا در موارد بسیاری هنوز دانشجوی دکتری دفاع نکرده اما پیامک دیرکرد اقساط مقاطع قبل را دریافت می کند.

همچنین درخواست شد که مجموع بدهی های سایر مقاطع نیز پس از فراغت تحصیل دکتری قسط بندی شود که بررسی این موضوع مورد موافقت مسئولین رفاه قرار گرفت.

درخواست کاهش هزینه خوابگاه دانشجویان دکتری و یا  خوابگاه رایگان در مقطع دکتری مطرح شد که مسئولان از بررسی و پیگیری آن خبردادند.

همچنین درخواست شفاف سازی درباره زمان شروع بازپرداخت وام های صندوق رفاه شد که دراین خصوص نیز توضیحاتی ارائه شد، مبنی براینکه  سنوات مجاز تنفس وام ۱۲ نیمسال است. چنانچه دانشجویی قبل از ترم دوازده دفاع کند؛ ۹ ماه پس از دفاع قسط بندی شروع می شود که در مورد دانشجویان مرد به بعد از اتمام سربازی موکول می شود.

منبع:سایت پی اچ دی تست

17 ابان 1397