<span itemprop="name">پروتکل آموزشی راهبردهای یادگیری خودتنظمی در انشاء نویسی</span>

راهبردهای یادگیری خودتنظمی : فرایند مداوم خود­هدایتی است که طی آن فرد بر پیشرفت خود نظارت می­کند، نتایج یا پیامدها را بررسی ­می­ کند، و تلاش ­های نا­موفق را تغییر مسیر می­دهد (امامی، 1393). راهبرد های  خودتنظیمی، به نقش فرد در فرایند یادگیری تاکید می کنند، که به موجب آن یادگیرندگان به طور فعال و مستمر شناخت ها، رفتارها و تلاش هایشان را جهت دستیابی به اهداف مورد نظر هدایت  می کنند.، لذا یادگیری خودتنظیمی اثربخش، نیازمند آن است که یادگیرندگان، هدف و انگیزشی در جهت دستیابی به این اهداف داشته است. از طرفی، انسان از طریق فعالیت های شناختی خود  و مهار محیط زندگی اش می تواند با تقویت و تنبیه شخصی در خود ایجاد انگیزش کند و از این راه به مهار رفتار خود بپردازد(ماتوگا، 2009). آزیدیو(2009)، راهبرد های یادگیری خودتنظیمی در دانش آموزان را به دانشجویان دانشگاه و محیط های آموزش عالی گسترش داد. نتایج این تحقیق نشان داد که افزایش استفاده از راهبردهای یادگیری خودتنظیمی می تواند افزایش درگیری شناختی و انگیزشی، عاطفی، رفتاری، انگیزه پژوهشی  و حل مسئله را در پی داشته باشد و می تواند منجر به موفقیت و پیشرفت در اهداف یادگیری و یاددهی شود.

مشخصات

راهبردهای یادگیری خودتنظمی: آموزش راهبرد یادگیری خود­تنظیمی در این پژوهش، شامل هشت جلسه­ ی 60 دقیقه­ ای می­ باشد. پس از اعلام رضایت از شرکت کنندگان برای شرکت در دوره، آموزش راهبردهای یادگیری خود تنظیمی توسط محقق آموزش داده خواهد شد.

تعداد صفحات:  13صفحه فایل WORD

معرفی ابزار: دارد
شیوه اجرا: دارد

تعاریف نظری و عملیاتی: دارد

تعداد جلسات به تفکیک: به تفصیل وجود دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0