<span itemprop="name">پروتکل آموزشی خود دلگرم سازی مادران مبتنی بر رویکرد آدلر- درایکورس</span>

خود دلگرم سازی :  بخشی از فرآیند دلگرم سازی است که عبارت است از آموختن انرژی دهی به خود درجهت تلاش برای بهبود شرایط و کمال، درعین حال ارزش قائل شدن برای خود در مقام انسان، تأکید برنقاط قوت خود و ارزش قائل شدن برای تلاش‌های خود است(واتس و گارزا، 2008). فرآیند دلگرمی یکی از جنبه‌های بسیار مهم درمان آدلری است و آن را یک جنبه‌ی تعیین کننده در پرورش و رشد انسان تلقی می‌کنندکه کمک می‌کند تا یک محیط خوش‌بینانه، قدرت دهنده و رشد دهنده برای مراجعان ایجاد شود (دوبا و واتس،2008). هدف افزایش اعتماد به نفس کودک است و اینکه به او بفهمانیم همان‌طور که هست خوب است نه همان طور که باید باشد. زمانی که والدین به کودک دلگرمی بدهند، شجاعت کسب می‌کند(علیزاده و سجادی،1389).

مشخصات

خود دلگرم سازی: محتوای مداخله خود دلگرم سازی مادران مبتنی بر رویکرد آدلر- درایکورس می باشد، این مداخله در قالب 10 جلسه طراحی شده است، جلسه اول: آشنایی اعضای با هم دیگر و تبیین اهداف پژوهشی. جلسه دوم: آشنایی والدین با سبک‌های فرزندپروری. جلسه سوم: آشنایی با اهدف نادرست رفتار در نوجوانان. جلسه چهارم:آشنایی با راه‌های مواجهه‌ی مؤثر با اهداف نادرست رفتار کودکان. جلسه پنجم: آشنایی با مهارت‌های ارتباطی مؤثر با کودکان.جلسه ششم: دلگرم سازی و بالا بردن عزت نفس. جلسه هفتم: ارتباط،گوش دادن. جلسه هشتم: ابراز احساس. جلسه نهم: رشد مسئولیت، نتایج طبیعی و منطقی آن. جلسه دهم: جمع بندی و نتیجه گیری

تعداد صفحات:  23صفحه فایل WORD

معرفی ابزار: دارد
شیوه اجرا: دارد

تعاریف نظری و عملیاتی: دارد

تعداد جلسات به تفکیک: به تفصیل وجود دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

0