<span itemprop="name">پرسشنامه نوآوری بابوا جان و همکاران</span>

پرسشنامه نوآوری: امروزه با شکل ­گیری محیط­ های پیچیده رقابتی، تنها سازمان­هایی می ­توانند به فعالیت خود ادامه دهند که عملکرد خود را در قابلیت­ های مهم سازمانی همچون نوآوری تقویت کنند(فارسیجانی و نیستانی، 1389). انجام فعالیت­های نوآورانه، منبعی پایان ناپذیر برای مزیت رقابتی فراهم می­کند (آزاد و ارشدی، 1388). عملکرد نوآورانه، با خلق دانش موردنیاز برای توسعه محصول و فرایندهای تولیدی جدید، یا بهبود فرایندهایی موجود، به دست می­ آید. سازمان­ ها با تکیه بر نوآوری در پی افزایش بهره­ وری و بهبود وضعیت اقتصادی خود هستند(میرفخرالدینی و همکاران، 1389). نوآوری فعالیت پیچیده­ای است که دانش جدید را برای اهداف تجاری به کار می­ گیرد. بخشی از این دانش از منابع خارجی به دست می­ آید، از این رو توانایی برای بهره ­برداری از دانش خارجی یک عامل حیاتی برای قابلیت­های نوآورانه است(فسفری و تریبو، 2008).

امروزه نوآوری یکی از عوامل مؤثر بر موفقیت و بقای سازمان­های دانش محور محسوب می­ شود (اردکانی و همکاران،1389). بسیاری از صاحب نظران، نوآوری و ایجاد تمایز را به عنوان یک ضرورت انکارناپذیر معرفی کرده­ اند(معطوفی، 1389). نوآوری سازمانی عبارت است از یک ایده، محصول یا فرایند، یک سامانه یا وسیله که توسط افراد، گروه­ها یا سازمان­ها، حتی یک بخش صنعت و جامعه به عنوان یک موضوع جدید درک شود( اکبری، 1394). نوآوری فرایندی است که جهت ایجاد ارزش، طراحی و مدیریت می­شود(اردکانی و همکاران، 1389).

مشخصات

پرسشنامه نوآوری: پرسشنامه نوآوری توسط بابوا جان و همکاران (2011) طراحی و اعتباریابی شده است، این پرسشنامه شامل 8 گویه بسته پاسخ بر اساس طیف پنج درجه ای لیکرت می باشد، پرسشنامه دو بعد نوآوری تکنولوژیکی و نوآوری غیرتکنولوژیکی را مورد سنجش قرار می دهد، این پرسشنامه توسط اکبری (1394) اعتباریابی شده است.

تعداد صفحات:  9صفحه فایل WORD

تعداد گویه ها: 8 گویه

تفکیک ابعاد: دارد
شیوه نمره گذاری: دارد

روایی در مطالعات مختلف داخلی : دارد
پایایی در مطالعات مختلف داخلی :  دارد

تعاریف نظری و عملیاتی: دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0