<span itemprop="name">پرسشنامه عملکرد نوآورانه اقتصادی</span>

عملکرد نوآورانه اقتصادی: امروزه با شکل ­گیری محیط ­های پیچیده رقابتی، تنها سازمان­هایی می ­توانند به فعالیت خود ادامه دهند که عملکرد خود را در قابلیت­ های مهم سازمانی همچون نوآوری تقویت کنند(فارسیجانی و نیستانی، 1389). انجام فعالیت­های نوآورانه، منبعی پایان ناپذیر برای مزیت رقابتی فراهم می­کند (آزاد و ارشدی، 1388). عملکرد نوآورانه، با خلق دانش موردنیاز برای توسعه محصول و فرایندهای تولیدی جدید، یا بهبود فرایندهایی موجود، به دست می­آید. سازمان­ها با تکیه بر نوآوری در پی افزایش بهره­ وری و بهبود وضعیت اقتصادی خود هستند(میرفخرالدینی و همکاران، 1389). نوآوری فعالیت پیچیده­ای است که دانش جدید را برای اهداف تجاری به کار می­ گیرد. بخشی از این دانش از منابع خارجی به دست می­ آید، از این رو توانایی برای بهره ­برداری از دانش خارجی یک عامل حیاتی برای قابلیت­ های نوآورانه است(فسفری و تریبو، 2008).

امروزه نوآوری یکی از عوامل مؤثر بر موفقیت و بقای سازمان­های دانش محور محسوب می­ شود (اردکانی و همکاران،1389). بسیاری از صاحب نظران، نوآوری و ایجاد تمایز را به عنوان یک ضرورت انکارناپذیر معرفی کرده­اند(معطوفی، 1389). نوآوری عبارت است از یک ایده، محصول یا فرایند، یک سامانه یا وسیله که توسط افراد، گروه­ها یا سازمان­ها، حتی یک بخش صنعت و جامعه به عنوان یک موضوع جدید درک شود( اکبری، 1394). عملکرد نوآورانه اقتصادی عبارت است از موفقیت سازمان از جنبه‌های رشد درآمد و دارایی‌های خالص، افزایش سهم بازار و کسب رضایت مشتریان(عیوض زاده و شاکری،1398).

مشخصات

پرسشنامه عملکرد نوآورانه اقتصادی: پرسشنامه عملکرد نوآورانه اقتصادی توسط روتر و همکاران (2018) طراحی و اعتباریابی شده است، پرسشنامه شامل 6 گویه بسته پاسخ بر اساس طیف پنج درجه ای لیکرت می باشد، این پرسشنامه توسط عیوض زاده و شاکری (1398) اعتباریابی شده است.

تعداد صفحات:  8 صفحه فایل WORD

تعداد گویه ها: 6گویه

تفکیک ابعاد: دارد
شیوه نمره گذاری: دارد

روایی در مطالعات مختلف داخلی : دارد
پایایی در مطالعات مختلف داخلی :  دارد

تعاریف نظری و عملیاتی: دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0