<span itemprop="name">پرسشنامه تقلب تحصیلی استفنز و گلباچ</span>

تقلب تحصیلی: تقلب رفتاری را نشان می­دهد که از «هنجارهای اخلاقی» دور می­ شود و بطور فریب ­آمیزی در تلاش برای به دست­ آوردن چیزهای با ارزش، از قوانین تخلف می­ شود (بلُدگود و همکاران، 2008). مطالعات دیگر، پدیده تقلب علمی را به عنوان یک تضاد بین فرهنگ جوانان و هنجارهای سیستم آموزشی یا به عنوان نشانه ­ای از فرهنگ­ های متفاوت در برنامه ­های آموزشی متفاوت تلقی می­کنند (کلنرود و روساندر، 2009). شو و همکاران (2011) در پژوهش خود دریافتند افرادی که اغلب تقلب می­کنند، تقلب را به عنوان یک تخلف کمتر جدی در نظر می­گیرند. نتایج تحقیقات دیگر نشان می­دهد که اگرچه از نظر بسیاری از دانش آموزان تقلب قبول نیست، اما با وجود داشتن این باور، هنوز مشارکت در رفتارهای تقلب علمی را گزارش کردند (داویس و همکاران، 1992).  در نهایت، باور دانش­ آموزان درباره جدیت تقلب با رفتار خاص تقلب آنان متفاوت است، به عنوان مثال، رفتارهایی از قبیل استفاده از یادداشت ­های دیگران را در مقایسه با دست­یابی به سؤالات امتحان قبل از جلسه امتحان کمتر جدی تلقی می­کنند (چودزیکا-چوپالا و همکاران، 2013). 

مشخصات

پرسشنامه تقلب تحصیلی: پرسشنامه تقلب تحصیلی توسط استفنز و گلباج (2007) طراحی و اعتباریابی شده است، این پرسشنامه شامل 44 گویه بسته پاسخ بر اساس طیف پنج درجه ای لیکرت می باشد، پرسشنامه چهار مولفه ادراک تقلب همسالان، باور به تقلب، خنثی سازی مسئولیت و رفتار تقلب را مورد سنجش قرار می دهد. پرسشنامه ربانی(1396) اعتباریابی شده است.

تعداد صفحات:  9صفحه فایل WORD

تعداد گویه ها: 44گویه

تفکیک ابعاد: دارد
شیوه نمره گذاری: دارد

روایی در مطالعات مختلف داخلی : دارد
پایایی در مطالعات مختلف داخلی :  دارد

تعاریف نظری و عملیاتی: دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0