<span itemprop="name">پرسشنامه بدبینی سازمانی کالاگان</span>

بدبینی سازمانی: بدبینی سازمانی، یکی از موضوعات مهم رفتاری است که بر عملکرد کارکنان و در نهایت بر کارآمدی و اثربخشی سازمان مؤثر می باشد، بدبيني سازماني باعث مي شود كاركنان به سازمان، شغل و عقايد، احساسات و رفتارهاي خود نگرش منفي داشته باشند. مارتين سليگمن بيشترين تاثير را در مفهوم روانشناختي بدبيني داشته است. اسكار ويلد تعريف خود از افراد بدبين را اين گونه عنوان مي‌كند: «فردي كه قيمت همه چيز را مي‌داند، ولي ارزش هيچ چيز را نمي‌داند». در فرهنگ لغت انگليسي آكسفورد نيز بدبيني اين گونه تعريف شده است: “حالتي كه در آن اعمال و انگيزه‌هاي انسان در صداقت و خوبي دروغ پنداشته مي‌شود، درك دلايل و پيامدهاي بدبيني سازماني مي‌تواند در كنترل يا كاهش اثرات منفي اين مفهوم به مديران ياري رساند(هاشمی، 1395). بدبینی سازمانی اشاره می کند به وجود احساسی منفی در بین افراد، که ثابت شده اثراتی منفی از قبیل، نارضایتی، اختلال، ناامیدی در مورد سازمان و همچنین همکاران در مکان های کاری را موجب می شود (دین و همکاران،1998).

مشخصات

پرسشنامه بدبینی سازمانی: پرسشنامه بدبینی سازمانی توسط کالاگان (2009) طراحی و اعتباریابی شده است، این پرسشنامه شامل 13 گویه بسته پاسخ بر اساس طیف پنج درجه ای لیکرت می باشد، پرسشنامه سه بعد عاطفی، شناختی و رفتاری را مورد سنجش قرار می دهد، این پرسشنامه توسط هاشمی(1395) اعتباریابی شده است.

تعداد صفحات:  8 صفحه فایل WORD

تعداد گویه ها: 13گویه

تفکیک ابعاد: دارد
شیوه نمره گذاری: دارد

روایی در مطالعات مختلف داخلی و خارجی: دارد
پایایی در مطالعات مختلف داخلی و خارجی:  دارد

تعاریف نظری و عملیاتی: دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0