<span itemprop="name">ادبیات ومبانی نظری تربیت شهروندی</span>
تاریخ انتشار:
7 آوریل 2021

مفهوم شهروندی: اگرچه دارای یک تاریخ طولانی است، اما هنوزمبهم و مسأله دار است. یونگ استدلال می کند که شهروندی در حقیقت مجموعه ای از ارتباطات بین مردمی است که می خواهد از حالت طبیعی یعنی حالتی که زندگی به صورت منزوی، فقیرانه مجبوری جریان دارد اجتناب ورزد. ازاین رو شهروندی نوعی قرداد اجتماعی  است که هدف آن ارتقا و رفاه و امنیت در سطح جامعه است وضرورتا به این امر می پردازد که افراد یک جامعه چگونه باید رفتار کنند تا به این هدف برسند (مری فید،1997).

شهروندی به چار چوب و بستری نیاز دارد که حقوق در آن پذیرفته و انجا م مسئولیت در آن امکان پذیر باشد. این چار چوب جز زمینه و بستر اجتماعی چیز دیگری نیست که ارزش های مرتبط با شهروندی در آن به ظهور می رسد. این چار چوب شامل مردم سالاری، سیستم کارآمد حقوقی، نهادها و سازمان های مربوط می باشد که امکان مشارکت را فراهم می سازند و ارزش های شهروندی دراین زمینه به ظهور می رسد (آشتیانی،1385).

مشخصات

نوشتار حاضر حاصل مطالعه گروه تخصصی بوبوک می باشد که به منظور مطالعه و آشنایی بیشتر پژوهشگران عزیز با ادبیات نظری موضوع ارائه شده در اختیار آنها قرار گرفته شده است.

تعداد صفحات:  33 صفحه فایل WORD

مقدمه: دارد

مبانی نظری: دارد
بحث و نتیجه گیری: دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0