<span itemprop="name">آشنایی با مفهوم نوآوری سازمانی</span>

آشنایی با مفهوم نوآوری سازمانی: در عصر حاضر تقريبا جايي كه فاقد سازماني باشد نمي توان يافت. اما جالب آنكه فرايند ايجاد و تكاثر آنها طي قرن گذشته به قدري آرام اتفاق افتاد كه توجه خاصي را به خود معطوف نساخت. غلبه سازمانها بر همه شئون زندگي ما يكي از دلايل اهميت آنهاست اما دلايل ديگري نيز براي  اهميت سازمان ها وجود دارد. اخيرا سازمان ها به مراتب بيش از گذشته منشا مصائبي كه دامن جامعه معاصر ما را گرفته است قلمداد مي شوند( رحمان سرشت ،1386،ص18). به همین دلیل نوآوری به عنوان مسئله ای مهم برای افراد، نهاد ها و روی هم رفته ، برای همه ی جوامع دلیل ارتباط آن با انعطاف­پذیری و تولید بسیار مهم و اساسی است(رانکو،2004).

نوآوری سازمانی،اختراع تازه ای از دانش یا توسعه ی اطلاعات تازه نظیر مفهوم ، تئوری یا فرضیه است. به عبارت دیگر نوآوری سازمانی به معنای چیزی جدید برای استفاده می باشد. نوآوری سازمانی مستلزم تبدیل  ایده ها به اشکال قابل استفاده ی سازمانی است و این ایده برای  پیشبرد عملکرد سازمانی  مورد استفاده قرار میگیرد( دامن پور و گوپالا کریشنان,2001,ص65). در جهان پيچيده و پر شتاب امروز، عوامل بي شماري بر تغيير و تحولات سازمان اثر مي گذارد. چهار عامل عمده،كه حداكثر اثر را بر سازمان ها  وارد مي آورند عبارتند: 1.فشار شديد رقابت جهاني 2. محو شدن مرز و بوم بازار تجارت 3. شتاب تكنولوژي 4. دگرگوني سريع در ارزش و نحوه زندگي مصرف كنندگان كالا. يكي از رويكردهاي اصلي يك سازمان نوآوري است.سازمانها در شكوفاسازي استعداد ها و توان خلاقيت و نوآوري نيروي انساني نقش بسزايي دارند. سازمان زماني موفق است كه بتواند نيازهاي نيروي انساني موجود را برآورده سازد و به پرورش ابتكار و خلاقيت آنها بپردازد ( هاشمي و همکاران،1390،ص64).

مشخصات

نوشتار حاضر حاصل مطالعه گروه تخصصی بوبوک می باشد که به منظور مطالعه و آشنایی بیشتر پژوهشگران عزیز با ادبیات نظری باورهای دینی در اختیار آنها قرار گرفته شده است.

تعداد فایل های ادبیات نظری: دو فایل WORD

تعداد صفحات: 27 و 30 صفحه فایل WORD

مقدمه: دارد

مبانی نظری: دارد
بحث و نتیجه گیری: دارد

منابع: دارد

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی بوبوک از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار کنید.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Email: bobook.team@gmail.com

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید

0