ضرورت شناخت و بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها در کنار توانمندی‌های فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی

ضرورت شناخت و بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها در کنار توانمندی‌های فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نهمین مجمع عمومی سالانه فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی که امروز (شنبه) در محل این وزارتخانه برگزار شد، با اشاره به ضرورت تداوم تلاش های موثر به منظور کشف استعدادهای دانشجویان در امر ورزش و تقویت فضای شور و نشاط و شادابی در میان دانشجویان و دانشگاهیان، شناخت و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌ها را در کنار فعالیت‌های فدراسیون و نهادهای مرتبط مانند کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان بسیار موثر توصیف کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این نشست، فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی را بر اساس قانون وزارت علوم تحقیقات و فناوری نهادی مهم و اثرگذار برشمرد و گفت: این فدراسیون جهت کمک به انجام وظایف تربیتی مجموعه دانشگاه‌ها فعالیت می‌کند و لذا این مجمع از جایگاه مهمی برخوردار است.
وی افزود: نگاه به اهداف فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی نشان می‌دهد که این فدراسیون یک بازوی مهم کنار وزارت علوم و دانشگاه‌ها به حساب می‌آید که به سلامت جسمی و روحی دانشگاهیان و آموزش‌های لازم برای حضور آنان در جامعه و تربیت اجتماعی افراد و در بخش ارتباطات بین‌المللی در توسعه روابط و صلح و صمیمیت میان دانشگاه‌های جهان، جایگاه و نقش مهمی برعهده دارد.
وزیر علوم، با تاکید مجدد بر ظرفیت‌های بخش دانشگاهی در امر ورزش اظهار داشت: سازمان امور دانشجویان و صندوق رفاه دانشجویان بخشی از توان خود را برای حمایت از ورزش‌های دانشگاهی گذاشته‌اند که البته باید در تامین منابع مالی و هماهنگی و هم‌افزایی برای زمان تنظیم بودجه هماهنگی‌های بیشتری صورت پذیرد و در این راه از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان و ظرفیت‌های دانشگاهی کمک گرفت زیرا که هر چه توان این فدراسیون افزایش یابد و فعالیت‌ها توسعه پیدا کند نتیجه آن در فعال‌سازی و شکوفاسازی دانشجویان مشهودتر خواهد بود.
دکتر غلامی ادامه داد: تشکیل شورای عالی ورزش با طرح این موضوع در جلساتی با حضور وزارت ورزش و جوانان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایده خوبی است که با هماهنگی‌های قوی‌تر این مجموعه‌ها چنین شورایی می‌تواند نقش کاربردی داشته باشد.
وی، فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی را به عنوان بخش مهمی از بدنه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانست و گفت: من هم از باب تشکیل جلسات این مجمع و کمک به انجام وظایف در خدمت شما دوستان هستم و از هیچ تلاش و کوششی برای تقویت و پشتیبانی از این فدراسیون کوتاهی نخواهیم داشت و امیدوارم در سال آینده با وجود کمبودهای مالی با برنامه‌ریزی دقیق و همکاری با هم و استفاده از ظرفیت‌های موجود در دانشگاه ها بتوانیم گام‌های خوبی را در این مسیر برداریم.
در این نشست دکتر محمدرضا دهخدا نیز گزارشی از عملکرد یک ساله فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی ارائه کرد.
همچنین دراین مجمع، تقویم و بودجه فعالیت‌های سال ۱۳۹۸ فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، آیین‌نامه تشکیل انجمن‌های ورزشی فدراسیون، اصلاحیه آیین‌نامه هیئت ورزشی استانی مراکز آموزش عالی، آیین‌نامه حق‌التعلیم مربیان ورزشی و دستورالعمل پرداخت حق‌الزحمه کادر فنی و اجرایی جشنواره‌ها و مسابقات ورزشی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور بررسی و به تأیید اعضا رسید.
در نهمین مجمع عمومی سالانه فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی دکتر مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان، شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک، دکتر محمدرضا دهخدا رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، دکتر سیدعبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، رؤسای هیئت‌های ورزش‌های دانشگاهی استانی سراسر کشور و اعضای هیئت رئیسه این فدراسیون نیز حضور داشتند.
در بخش دیگری از این نشست، با اهدای لوح تقدیر از رؤسای هیئت‌های ورزش دانشگاهی استانی برتر نیز قدردانی و تجلیل شد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴

منبع:سایت وزارت علوم / تحقیقات و فناوری

12 اسفند 1397

شبکه پژوهشی بوبوک در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی خود از طریق راه های ارتباطی زیر پذیرای نظرات سازنده شما می باشد.

Site: www.bobook.ir

Phone number: 09194448186 – 09059793565

Telegram number: 09059793564

Instagram:bobook.ir

Email: bobook.team@gmail.com

Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
free online course
download huawei firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy free download
اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0